Binarowa 435 (Wiejski Ośrodek Zdrowia)
tel. 13 42 00 046
Filia MiGBP w Binarowej jest czynna dla Czytelników:
poniedziałek w godz. 11.00 - 17.00
wtorek w godz. 11.00 - 17.00
środa w godz. 11.00 - 17.00
czwartek w godz. 9.00 - 15.00
piątek w godz. 11.00 - 17.00

Biblioteka oferuje:
- literaturę piękną dla dorosłych, dzieci i młodzieży
- literaturę popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy
Biblioteka dysponuje:
- wypożyczalnią dla dorosłych, dzieci i młodzieży
- czytelnią na 10 miejsc
- katalogiem on-line
Biblioteka udostępnia:
- 6.587 woluminów
- 3 tytuły czasopism: ("Polska Gazeta Krakowska", "Świerszczyk" i "Przyjaciółka".
Biblioteka zarejestrowała w 2015 roku 226 czytelników i 4.406 odwiedzin.
Ferie w bibliotece
GRAMY W ZIELONE
21 stycznia 2016 r. w Bibliotece w Binarowej przeprowadzono pierwsze rozgrywki w grę planszową "Ropa z Catanu". Uczestnicy znajdują się na wyspie Catan, bogatej w surowce naturalne, a także złoża ropy naftowej. Każdy gracz buduje własne drogi, osady, miasta i metropolie. Te zlokalizowane obok pól naftowych zaczynają produkować nowy surowiec - ropę naftową, która może być później wymieniona na dwa inne surowce. Pozwala ona również na przekształcanie swoich miast w metropolie. Jednak ropa to surowiec nie tylko rzadki, ale i niebezpieczny. Każde jego użycie powoduje zanieczyszczenie środowiska i zmianę klimatu, a co za tym idzie zwiększa szansę na wystąpienie katastrofy naturalnej. Szczególnie narażone są zbudowane na wybrzeżu osady i miasta, które mogą zostać zalane. Tylko przemyślane działania uratują wyspę przez zniszczeniem.
Gra jest niezwykle wciągająca, inspirującą, pobudzająca do myślenia i działania. Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem walczyli o swoją wyspę.
Fotorelacja
Ferie w bibliotece
GRAMY W ZIELONE
27 stycznia 2016 r. w Bibliotece w Binarowej odbyły się kolejne rozgrywki gry planszowej "Ropa z Catanu". Uczestnicy szybciej rozegrali tę rundę, ponieważ doskonale znali już wszystkie zasady gry. Jako pierwsi osadnicy, którzy przybyli na wyspę Catan budowali swoje drogi i osady, a następnie miasta i metropolie. Okoliczne tereny zapewniały im surowce niezbędne do rozwoju, handel kwitnął, a osady przekształcały się w miasta. Wyspę nie nawiedzały huragany. Jednak po pewnym czasie na wyspie zaczynało brakować miejsca - wtedy rozpoczęła się walka o tereny i surowce. Wprowadzony do gry błyskotliwy plan i odrobina szczęścia pozwoliły zwyciężyć kolejny raz tej samej osobie. Nie brakowało przy tym burzliwych dyskusji.
W tym samym dniu chętni uczniowie zagrali także w internetową grę "Gra z Klimatem". Pary kolejno rozegrały po pięć rund. Każdy z z uczestników znajduje się na zalesionej wyspie i prowadzi na niej różnorodną działalność polegającą na wycince lasu, sadzeniu drzew, zbieraniu jagód i budowaniu inwestycji, które pomnażają jego własny majątek. Każde działanie przynosi jednak określone skutki, zarówno osobiste jak i społeczne. Mieszkańcy wyspy się bogacą, a wyspę coraz częściej nawiedzają huragany i tereny zostają zalane bezpowrotnie. Aby temu zapobiec gracze muszą ze sobą współpracować, troszczyć się o dalsze losy wyspy. Każdy gracz musi czuć się odpowiedzialny za wspólne dobra. Czas rozgrywek szybko minął w miłej i wesołej atmosferze.
Fotorelacja
|