Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Bieczu


 Piątek, 02 czerwca 2023 r.

FILIA BIBLIOTECZNA W BINAROWEJ


Binarowa 435 (Wiejski Ośrodek Zdrowia)
tel. 13 42 00 046

Filia MiGBP w Binarowej jest czynna dla Czytelników:

poniedziałek  w godz. 11.00 - 17.00
wtorek             w godz. 11.00 - 17.00
środa              w godz. 11.00 - 17.00
czwartek         w godz.    9.00 - 15.00
piątek              w godz. 11.00 - 17.00
Biblioteka oferuje:
- literaturę piękną dla dorosłych, dzieci i młodzieży
- literaturę popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy

Biblioteka dysponuje:
- wypożyczalnią dla dorosłych, dzieci i młodzieży
- czytelnią na 10 miejsc
- katalogiem on-line

Biblioteka udostępnia:
- 6.587 woluminów
- 3 tytuły czasopism: ("Polska Gazeta Krakowska", "Świerszczyk" i "Przyjaciółka".
Biblioteka zarejestrowała w 2015 roku 226 czytelników i 4.406 odwiedzin.Ferie w bibliotece

GRAMY W ZIELONE

21 stycznia 2016 r. w Bibliotece w Binarowej przeprowadzono pierwsze rozgrywki w grę planszową "Ropa z Catanu". Uczestnicy znajdują się na wyspie Catan, bogatej w surowce naturalne, a także złoża ropy naftowej. Każdy gracz buduje własne drogi, osady, miasta i metropolie. Te zlokalizowane obok pól naftowych zaczynają produkować nowy surowiec - ropę naftową, która może być później wymieniona na dwa inne surowce. Pozwala ona również na przekształcanie swoich miast w metropolie. Jednak ropa to surowiec nie tylko rzadki, ale i niebezpieczny. Każde jego użycie powoduje zanieczyszczenie środowiska i zmianę klimatu, a co za tym idzie zwiększa szansę na wystąpienie katastrofy naturalnej. Szczególnie narażone są zbudowane na wybrzeżu osady i miasta, które mogą zostać zalane. Tylko przemyślane działania uratują wyspę przez zniszczeniem.
Gra jest niezwykle wciągająca, inspirującą, pobudzająca do myślenia i działania. Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem walczyli o swoją wyspę.

  Fotorelacja
Ferie w bibliotece

GRAMY W ZIELONE

27 stycznia 2016 r. w Bibliotece w Binarowej odbyły się kolejne rozgrywki gry planszowej "Ropa z Catanu". Uczestnicy szybciej rozegrali tę rundę, ponieważ doskonale znali już wszystkie zasady gry. Jako pierwsi osadnicy, którzy przybyli na wyspę Catan budowali swoje drogi i osady, a następnie miasta i metropolie. Okoliczne tereny zapewniały im surowce niezbędne do rozwoju, handel kwitnął, a osady przekształcały się w miasta. Wyspę nie nawiedzały huragany. Jednak po pewnym czasie na wyspie zaczynało brakować miejsca - wtedy rozpoczęła się walka o tereny i surowce. Wprowadzony do gry błyskotliwy plan i odrobina szczęścia pozwoliły zwyciężyć kolejny raz tej samej osobie. Nie brakowało przy tym burzliwych dyskusji.
W tym samym dniu chętni uczniowie zagrali także w internetową grę "Gra z Klimatem". Pary kolejno rozegrały po pięć rund. Każdy z z uczestników znajduje się na zalesionej wyspie i prowadzi na niej różnorodną działalność polegającą na wycince lasu, sadzeniu drzew, zbieraniu jagód i budowaniu inwestycji, które pomnażają jego własny majątek. Każde działanie przynosi jednak określone skutki, zarówno osobiste jak i społeczne. Mieszkańcy wyspy się bogacą, a wyspę coraz częściej nawiedzają huragany i tereny zostają zalane bezpowrotnie. Aby temu zapobiec gracze muszą ze sobą współpracować, troszczyć się o dalsze losy wyspy. Każdy gracz musi czuć się odpowiedzialny za wspólne dobra. Czas rozgrywek szybko minął w miłej i wesołej atmosferze.

  Fotorelacja


opracowanie: dariusz nowak
© Copyright by MiGBP w Bieczu, 2003 - 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone