Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Bieczu


 Sobota, 25 stycznia 2025 r.

ARCHIWUM





ARCHIWUM 2011



KONKURS


"Najpiękniejsza kartka świąteczna"


Na zorganizowany przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Bieczu konkurs "Najpiękniejsza kartka świąteczna" wpłynęły 333 prace, z czego 3 prace wykonane przez przedszkolaków nie brały udziału w konkursie stosownie do regulaminu.
Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbyło się we wtorek, 20 grudnia 2011 roku.
Komisja konkursowa w składzie: Krystyna Skowronek - emerytowany nauczyciel plastyki, Barbara Rudzińska - artystka, Magdalena Tarko - przedstawiciel organizatora zgodnie z regulaminem przyznała nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.
Komisja konkursowa po przeglądnięciu prac przyznała (15 nagród) i wyróżniła (22 wyróżnienia) prace następujących uczniów.
Uroczystość uświetnił recital skrzypcowy uczennicy ZS nr 1 w Bieczu Weroniki Tarko. Na zakończenie nauczyciele plastyki zostali obdarowani przez wychowanków różami.


Kategoria I: klasa I-III

Nagroda I: Dziuban Magdalena kl. I SP w Grudnej Kępskiej
Lisowiec Klaudia kl. I a ZS nr 1 w Bieczu
Nagroda II: Dziki Konrad kl. Ib ZS nr 1 w Bieczu
Alibożek Krzysztof kl. IIIa ZSP w Libuszy
Nagroda III: Kamiński Tomasz kl. I ZS nr 2 w Bieczu
Wojtaszuk Piotr kl. IIIa ZS nr 1 w Bieczu
Wyróżnienia: Drąg Seweryn kl. Ia ZSP w Libuszy
Alibożek Krzysztof kl. IIIa ZSP w Libuszy
Fiega Łukasz kl. IIa ZSP w Libuszy
Haberek Kornelia kl. Ib ZS nr 1 w Bieczu
Żurowska Kinga kl. I SP w Grudnej Kępskiej
Stachaczyńska Zuzanna kl. I SP w Grudnej Kępskiej
Pabis Miłosz kl. IIa ZSP w Libuszy
Niziołek Katarzyna kl. IIa ZSP w Libuszy
Michalec Maciej kl. I ZS nr 2 w Bieczu
Bochenek Aleksandra kl. Ib ZS nr 1 w Bieczu

Kategoria II: klasa IV-VI

Nagroda I: Łaskawski Maciej kl. V SP w Racławicach
Nagroda II: Piątek Michał kl. VI ZSP w Rożnowicach
Lenard Klaudia kl. VI SP w Grudnej Kępskiej
Nagroda III: Mazur Paulina kl. VI ZS nr 1 w Bieczu
Kamińska Aleksandra kl. IV SP w Racławicach
Wyróżnienia: Ryczek Dawid kl. IV ZS nr 1 w Bieczu
Serwońska Agnieszka kl. V SP w Racławicach
Firek Natalia kl. IV SP w Racławicach
Wójcik Marlena kl. IV ZS nr 2 w Bieczu
Kural Daria kl. V ZSP w Strzeszynie
Serwońska Karolina kl. VI SP w Racławicach
Bajorek Klaudia kl. VI SP w Rożnowicach
Wędrychowicz Dominik kl. Va ZS nr 1 w Bieczu

Kategoria III: gimnazjum

Nagroda I: Guzik Angelika kl. II ZS nr 1 w Bieczu
Nagroda II: Kamińska Kinga kl. III ZSP w Binarowej
Nagroda III: Duda Klaudia kl. I ZS nr 1 w Bieczu
Niziołek Małgorzata kl. I ZSP w Binarowej
Wyróżnienia: Liana Aleksandra kl. I ZS nr 1 w Bieczu
Bochniak Martyna kl. II ZS nr 1 w Bieczu
Miarecka Anita kl. II ZS nr 1 w Bieczu
Styrkowicz Elżbieta kl. IIIa ZSP w Rożnowicach

Foto - Konkurs "Najpiękniejsza kartka świąteczna"




Piotr Gogosz

W poniedziałek, 19 grudnia 2011 r. w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom w bibliotece gościł Piotr Gogosz - podróżnik z Jasła, autor książek o swoich wyprawach, głównie do Azji. Jego gośćmi byli uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu, którzy przyszli do biblioteki pod opieką nauczycielki: Marii Wójcikiewicz.
Piotr Gogosz czytał baśnie z książki "Dar rzeki Fly" Marii Krüger będącej zbiorem baśni azjatyckich i Dalekiego Wschodu. Piotr Gogosz opwiadał również uczniom o swoich podróżach po świecie i odpowiadał na zadawane liczne pytania - nieraz kłopotliwe, bo jak wszyscy wiemy, ciekawość i dociekliwość dzieci nie ma granic.




Foto - Cała Polska Czyta Dzieciom - Piotr Gogosz



Kurs języka angielskiego


FunEnglish


W czwartek, 1 grudnia 2011 roku rozpoczął się w bibliotece darmowy kurs języka angielskiego. Kurs jest prowadzony metodą komputerową, z wykorzystaniem internetu. Bierze w nim udział 38 dzieci.
FunEnglish.pl to pierwszy w Polsce e-learningowy portal dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Portal otrzymał grant na innowacje od Unii Europejskiej.
Opiekunem kursu jest Paulina Wachowicz.

Fotorelacja



Pasowanie na czytelnika


grupa pierwsza


21 listopada 2011 roku, gościliśmy w naszej bibliotece dzieci z Gminnego Przedszkola w Bieczu. Grupa liczyła 24 uczestników. Celem spotkania było pasowanie dzieci na czytelników biblioteki. Przedszkolaki pod opieką wychowawczyni pani Ewy Papciak z dużą cierpliwością oczekiwały ważnego wydarzenia, które poprzedzone zostało wspólną zabawą. Pasowanie przygotowała Paulina Wachowicz. Dzieci brały udział w zgadywankach i konkursach. Nauczyły się również wierszyka pt. "Książeczka" wraz z jego ruchową interpretacją. Mogły dowiedzieć się także jak opracowuje się i oprawia książki, jak należy je wypożyczać. Uroczyste przyrzeczenie zostało poprzedzone przeczytaniem "Skargi Książki" i "Życzeń Książki". Następnie dzieci złożyły uroczystą przysięgę:

My dzieci grupy zerowej
uroczyście przyrzekamy,
że szanować Cię będziemy
krzywdy zrobić Ci nie damy.
Obowiązków czytelnika,
przestrzegać będziemy pilnie.
Z Twoich rad, z Twych mądrości
Korzystać od dziś usilnie.
Przyrzekamy!

Dopełnieniem przyrzeczenia było dotknięcie Małego Czytelnika symbolicznym magicznym ołówkiem i otrzymanie upominku. Wszystkie dzieci zostały zaproszone do przybycia z rodzicami do biblioteki celem dokonania wpisu do rejestru czytelników.

Fotorelacja



Pasowanie na czytelnika


grupa druga


23 listopada 2011 roku kolejna grupa bieckich przedszkolaków pod opieką wychowawczyń: pani Barbary Róż, Jadwigi Mituś, oraz Agaty Szpak, zawitała do naszej biblioteki. Grupa liczyła 18 uczestników. Celem wizyty było pasowanie na Czytelnika naszej Biblioteki. Mali czytelnicy chętnie uczestniczyli we wspólnej zabawie oraz odkrywali "tajemnice książki". Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w konkursach i zabawach. Każde dziecko otrzymało na zakończenie małe upominki.

Fotorelacja



Pasowanie na czytelnika


grupa trzecia


W dniu 24 listopada 2011 roku, odwiedziła nas trzecia grupa zerowa przedszkolaków. Dzieci przybyły do Biblioteki wraz z wychowawcą panią Martą Kordek. Grupa "Małych czytelników" liczyła 23 uczestników. Bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach, konkursach i wspólnym oglądaniu książeczek dla dzieci. Wspólnie uczyli się także wierszyka pt. "Książeczka". Następnie wszyscy złożyli uroczystą przysięgę oraz otrzymali miłe upominki.

Fotorelacja



Spotkanie z podróżnikiem


Piotrem Gogoszem


W piątek, 4 listopada 2011 roku, w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieczu odbyło się spotkanie z podróżnikiem Piotrem Gogoszem. Jaślanin, zwiedził jak dotąd, Indie, Nepal, Mongolię, Tunezję, Tuwę i Buriację, Egipt i Tajlandię. Tym razem, licznie przybyłym do biblioteki gościom, opowiadał o swojej wyprawie do Indii i Nepalu. Barwne słowa opowieści uzupełniały zdjęcia i egzotyczne rekwizyty.

Fotorelacja



Konkurs "Jeden z Dziesięciu"


Edmondo De Amicis - "Serce"


W czwartek, 3 listopada 2011 roku, w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieczu odbył się X Gminny Konkurs Czytelniczy "Jeden z Dziesięciu z Amicisem". Konkurs - tak jak zawsze oparty na zasadach teleturnieju "1 z 10" emitowanego w telewizyjnej Dwójce - przeprowadziła pani Teresa Burszta.
W tym roku przypada 165 rocznica urodzin De Amicisa, więc uczestnicy musieli dobrze znać fakty z życia i twórczości autora oraz treść jego najsłynniejszej powieści "Serce".
Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 15 uczestników z gminy Biecz.

A oto laureaci konkursu:
I miejsce - Karolina Serwońska (Racławice)
II miejsce - Karolina Gazda (Biecz)
III miejsce - Aleksandra Przybyłowicz (Libusza)

Recenzje książki "Serce" napisane przez uczniów biorących udział w konkursie, można znaleźć pod tym adresem internetowym: Edmund De Amicis

Fotorelacja




Teresa De Meyer

We wtorek, 18 października 2011 r. w naszej Bibliotece, odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Z tej okazji do Biblioteki, zaproszeni zostali uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu, wraz z wychowawcą klasy panią Małgorzatą Honc.
Na początku dzieci obejrzały piękną wystawę dzwonków z różnych zakątków świata, wraz z jej autorem _ panem Wilfriedem De Meyer. Dzieci mogły obejrzeć poszczególne eksponaty oraz dowiedzieć się ciekawych historii z nimi związanych.
Następnie naszym małym gościom czytała żona kolekcjonera - pani Teresa De Meyer. Wybrała ona książkę pt.: "Myszka Chrapiszka". Dzieci z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwały się w przygody mysiej rodziny. Na zakończenie spotkania podziękowały panu Wilfriedowi i pani Teresie, wręczając im piękne kwiaty.


Foto - Cała Polska Czyta Dzieciom - Teresa De Meyer



Wilfried De Meyer


"Dzwonki z różnych stron świata"


W piątkowe popołudnie, 7. października 2011 r. czytelnia naszej biblioteki wypełniła się gośćmi przybyłymi na wernisaż wystawy "Dzwonki z różnych stron świata". Swoją kolekcję zaprezentował mieszkający w Gorlicach Belg - Wilfried De Meyer.
Autor wystawy urodził się w Antwerpii, w Belgii. W wieku dziewięciu lat, zachęcony przez dziadka zaczął zbierać znaczki pocztowe. Z biegiem lat zbiór znaczków zaczął się powiększać i zaczął kolekcjonować również inne rzeczy. Pomagała mu w tym wykonywana praca zawodowa. Przez kilka lat pływał na statku po całym świecie, później jeździł jako kierowca samochodu ciężarowego po całej Europie. Obecnie mieszka w Polsce i zajmuje się organizowaniem wystaw swoich olbrzymich zbiorów.
Na wystawie zaprezentował prawie 300 dzwonków z wszystkich stron świata. Oprawę muzyczną wernisażu stworzyli przyjaciele kolekcjonera Aleksander Śliwa - akordeon i Władysław Nowak - skrzypce. "Dzwonkowe" wiersze zaprezentowała Magdalena Tarko.
Wystawa będzie czynna do 10 listopada 2011 roku.

Fotorelacja z wernisażu




Andrzej Garbiec

W piątek, 23 września 2011 r. w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom w bibliotece gościł Andrzej Garbiec - artysta malarz. Jego gośćmi byli uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu, którzy przyszli do biblioteki pod opieką nauczycielek: Agaty Magiery i Barbary Zabawy.
Andrzej Garbiec nie tylko czytał fragmenty "Rogasia z Doliny Roztoki" Marii Kownackiej ale również je ilustrował, czym wywołał aplauz uczniów. Pokazał także znalezione przez siebie w lesie rogi jelonka.




Foto - Cała Polska Czyta Dzieciom - Andrzej Garbiec



ANDRZEJ GARBIEC


Malarstwo


W piątkowe popołudnie, 2. września 2011 r. czytelnia naszej biblioteki wypełniła się gośćmi przybyłymi na wernisaż wystawy malarstwa Andrzeja Garbca. Autor wystawy urodził się na Podlasiu, jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu. W latach 1990-2000 pracował w kilku prestiżowych agencjach reklamowych w Katowicach, jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Od kilku lat mieszka na Podkarpaciu. Jest artystą wszechstronnym, maluje, rysuje, rzeźbi, pisze fraszki. Jego dokonania można było oglądać na kilku wystawach indywidualnych, brał udział też w kilkunastu wystawach zbiorowych. Prace Andrzeja Garbca znajdują się w kilku krajach Europy, Stanach Zjednoczonych oraz Australii.
Prezentowane na bieckiej wystawie prace są różnorodne tematycznie i wykonane różnymi technikami . Inspiracją dla Andrzeja Garbca jest zawsze natura i jej piękno, wśród blisko 50 prac znajdują się pejzaże, wizerunki koni i aniołów, portrety i motywy bieckie. Są to obrazy namalowane na przestrzeni dwudziestu lat, większość z nich to dokonania nagrodzone i wyróżnione na plenerach malarskich.
Zgromadzeni na wernisażu goście byli pod wrażeniem nie tylko twórczości, ale też samego artysty, który jest człowiekiem niezwykle ciekawym, obdarzonym dużym poczuciem humoru, z głową pełną oryginalnych pomysłów.
Oprawę muzyczną wernisażu stworzyła Paulina Wachowicz, śpiewając piosenki zespołu "Pod Budą".

Fotorelacja z wernisażu

Wirtualna galeria



Benefis


HENRYKA KOZUBSKIEGO


26. sierpnia 20011 roku dbyła się w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieczu niecodzienna uroczystość - Benefis z okazji 100. rocznicy urodzin Henryka Kozubskiego. Jubilat przyszedł na świat w 1911 roku w Bieczu, z którego wyjechał do Wieliczki jako dziesięcioletni chłopiec. Z wykształcenia jest inżynierem rolnikiem, z zamiłowania natomiast amatorem akwarelistą, dlatego uroczystość poświęcona była w znacznym stopniu przeglądowi twórczości Jubilata. Henryk Kozubski namalował ok. 300 obrazów, jest autorem 80 wystaw indywidualnych, brał udział też w wielu zbiorowych, co zadziwia, zwłaszcza, że jego przygoda z malarstwem rozpoczęła się w wieku 84 lat. Tworząc, wypracował swój własny, bajkowy styl, stąd nazywany jest "wielickim Chagallem". Maluje komory solne, pejzaże, architekturę.
Na uroczystość do Biecza przybyli przyjaciele i znajomi artysty z Wieliczki, Krakowa i Warszawy. Władze samorządowe reprezentowali Adam Marek Panuś, sekretarz Miasta i Gminy Wieliczka, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu Bogumił Kawa i Burmistrz Biecza Urszula Niemiec. Z muzycznymi upominkami dla Jubilata wystąpili Luiza Mleczko, Jolanta Majda, oraz zespół Sabasówka z pogórzańską muzyką i przyśpiewkami.
Był urodzinowy tort ze świeczkami i radosny toast. Beneficjent otrzymał wiele życzeń i gratulacji. Wśród urodzinowych upominków znalazł się skan karty Księgi Urodzeń Biecza, na której widnieje wpis sprzed stu lat, mówiący o pojawieniu się na świecie pana Henryka. Jubilat był zadowolony i wzruszony swoim świętem w Bieczu. Przybyli na uroczystość goście podziwiali jego talent, upór w odkrywaniu i rozwijaniu swojej pasji, oraz świetną kondycję Stulatka. Wszyscy zgodnie i szczerze życzyli mu "dwustu lat!"



Fotorelacja z benefisu

Wirtualna galeria



Młodzież z Indonezji


w Bieczu


Od niedzieli 24. lipca 2011 roku w Nowym Sączu odbywał się XIX Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych - Święto Dzieci Gór. Festiwal organizowany jest przez Małopolskie Centrum Kultury Sokół.
W ramach festiwalu dnia 26. lipca 2011 r. w Bieczu gościła młodzież z Indonezji oraz z Korczyny - Kamracki zespół Korczyńska Brać. Celem wizyty było poznanie ciekawych miejsc i zakątków naszego urokliwego miasta oraz zapoznanie się z tutejszą kulturą i obyczajami. Goście odwiedzili Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Bieczu, gdzie zostali oficjalnie przywitani przez Panią Burmistrz Biecza Urszulę Niemiec oraz Dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieczu Elżbietę Knapik.
Podczas pobytu w bibliotece Indonezyjscy goście zaprezentowali swój talent i umiejętności muzyczne. Każdy z uczestników otrzymał również miłe upominki od Pani Burmistrz. Wspólna fotografia zakończyła wizytę egzotycznych gości w bibliotece.

Fotorelacja z wizyty



Wystawa Anny Lignar


MALARSTWO


W piątek, 8. lipca 2011 roku, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Bieczu znowu zamieniła się w tętniącą życiem galerię sztuki. Tym razem za sprawą Anny Lignar i jej obrazów.
Autorka wystawianych prac pochodzi z Libuszy, z wykształcenia jest romanistką, obecnie mieszka i pracuje jako audytor w Warszawie, malarstwo jest dla niej sposobem na spędzanie wolnego czasu i czerpanie energii do codziennych obowiązków. W bibliotece wystawiła kilkadziesiąt obrazów olejnych - pejzaże, martwą naturę i akty. Jest to dwuletni dorobek artystyczny, który stanowi świetny obraz rozwoju techniki malarskiej pani Anny.
Dostrzegli go i docenili przybyli na wernisaż goście, wśród nich starosta Mirosław Wędrychowicz, burmistrz Biecza Urszula Niemiec, sympatycy biblioteki, rodzina i przyjaciele autorki. Spotkanie miało charakter bardzo rodzinny, pani Anna jest córką Zuzanny Lignar, kierownika filii bibliotecznej w Libuszy, komisarzem jej wystawy zaś jest pracująca w bieckiej bibliotece ciocia Małgorzata Klisiewicz.
Oprawą muzyczną popołudnia zapewnił zespół, którego solistką jest siostra autorki wystawy, Alicja Lignar, nauczycielka sztuki w Zespole Szkół nr 1 w Bieczu i Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Binarowej.
Zgromadzeni na wernisażu goście przy lampce wina gratulowali całej rodzinie zarówno talentu malarskiego gwiazdy wieczoru, jak i wspierania się w rozwijaniu pasji najmłodszego pokolenia.
Wystawę prac Anny Lignar można podziwiać w czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieczu do 20 sierpnia b.r.

Fotorelacja z wernisażu

Obrazy



Wakacje w bibliotece


Wakacje rozpoczęte! W bibliotece publicznej jednak nie czuć wakacyjnej sielanki i ciszy, lecz zrobiło się gwarno i wesoło, gdy 27 czerwca 2011 roku przybyła do nas pięćdziesięcioosobowa grupa dzieci ze świetlicy wraz z opiekunkami: panią Danielą Płazińską i panią Moniką Czech. Zabawy było co niemiara, dzieciaki na trzy godziny przeobraziły się w groźnych piratów. Najpierw wszyscy wysłuchali opowiadania R. Impey i N. Reed o "Piracie Patchu i ataku Czarnej Maski", a następnie rozpoczęło się mnóstwo gier i zabaw, m. in. w znalezienie wskazówek do skarbu i w poszukiwanie "skrzyni ze skarbem". Potem powstało kilka grup _ załóg okrętowych i każda z nich miała wymyśleć nazwę dla swego pirackiego statku oraz ułożyć okrzyk bojowy albo piracką piosenkę. Były też zgadywanki logopedyczne łamiące języki, jak również ćwiczenia zręcznościowe, a także konkurs na najfajniejszy piracki strój. Dzieciaki wykazały się wielką pomysłowością i wyobraźnią. A oto jeden z przykładów ich małej twórczości:

"Karaibska Perła mknie niczym wiatr,
piracka krew płynie w żyłach nam.
Codziennie walczymy,
strzelamy z armat kul sto.
Walczymy o skarb!
Zawsze wygrywamy
i nigdy się nie poddamy! Hej - ho!"

Impreza została przygotowana i przeprowadzona przez panią Teresę Burszta.

Fotorelacja



"PORTRET MOJEJ RODZINY"


W poniedziałek, 20 czerwca 2011 roku, w sali Kina "Farys" w Bieczu odbyła się pierwsza część IX sesji Rady Miejskiej w Bieczu - Gala Laureatów, podczas której Burmistrz Biecza - Urszula Niemiec wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej - Bogumiłem Kawą i Dyrektorem Zespołu Ekonomiczno Administracyjnego Placówek Oświatowych w Bieczu - Renatą Gołębiowską gratulowała uczniom, nauczycielom, dyrekcji szkół oraz rodzicom osiągniętych sukcesów w roku szkolnym 2010/2011.
Podczas tej uroczystości wręczono również nagrody zwycięzcom GMINNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "PORTRET MOJEJ RODZINY". Konkurs organizowany był w ramach ogólnopolskiej kampanii "Postaw na rodzinę", która ma na celu propagowanie pozytywnych więzi pomiędzy najbliższymi, w tym wspólne spędzanie czasu wolnego, wzajemny szacunek i zaufanie. Organizatorami Konkursu byli: Pełnomocnik Burmistrza Biecza ds. Uzależnień - Anna Wójcikiewicz oraz Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Bieczu. Konkurs adresowany był do młodzieży uczącej się w szkołach (podstawowych, gimnazjalnych ) na terenie Gminy Biecz jak również do osób fizycznych pełnoletnich, zamieszkujących na terenie Gminy Biecz. Na konkurs wpłynęło 49 prac, głównie prac plastycznych wykonanych różnymi technikami jak również kilka zdjęć. Wszystkie prace były ładne, ciekawe, pomysłowe i Komisja miała trudny wybór. Ostatecznie nagrodzono i wyróżniono najciekawsze prace w poszczególnch kategoriach wiekowych:

- kategoria przedszkolaków i uczniów młodszych klas I - II szkół podstawowych:

I miejsce: Dominika Pabis - kl. I a ZSP w Libuszy



II miejsce: Urszula Grygowicz - kl. I a ZSP w Libuszy
III miejsce: Ola Rakoczy - grupa 6.latków Przedszkole w Libuszy
Wyróżnienie: Natalia Syrociak - grupa 6.latków Przedszkole w Libuszy

- kategoria uczniów klas III - IV szkół podstawowych:

I miejsca: Weronika Wilczkiewicz - kl. III ZSP w Strzeszynie



Patrycja Tumidajewicz - kl. III ZSP w Strzeszynie



II miejsca: Gabriela Marcisz - kl. III ZSP w Strzeszynie
Mirosław Bochenek - kl. III ZSP w Strzeszynie
III miejsca: Krzysztof Róż - kl. III ZSP w Strzeszynie
Natalia Haberek - kl. IV ZSP w Strzeszynie
Tobiasz Rudziński - kl. III SP Nr 2 w Bieczu
Wyróżnienie: Damian Pisarczyk - kl. III SP w Grudnej Kępskiej
Damian Dudek - kl. III SP w Grudnej Kępskiej

- kategoria uczniów gimnazjów:

I miejsca: Lidia Mruk - kl. II Gimnazjum w Strzeszynie



Ilona Bochenek - kl. II Gimnazjum w Strzeszynie



II miejsca: Dajana Wójcik - kl. II Gimnazjum w Strzeszynie
Paulina Kaleta - kl. II Gimnazjum w Strzeszynie

- kategoria dorośli z Gminy Biecz:

I miejsce: Janusz Mrozek



Wyróżnienie: Bronisław Opiela

Nagrody Specjalne:

- Jagoda Uszko - 4 l. Przedszkole w Korczynie



- Świetlica Socjoterapeutyczna "Gniazdo" w Libuszy






Fotorelacja



"Dużo czytam - dużo wiem"


Dnia 16 czerwca 2011 roku, w bibliotece wreczono nagrody uczestnikom I konkursu czytelniczego "Dużo czytam - dużo wiem". Celem konkursu było przeczytanie jak największej ilości książek.

Zwycięzcami zostali:
w grupie klas I - III

I miejsce - Natalia Wszołek ZS nr 2 w Bieczu
II mijsce - Urszula Wszołek ZS nr 2 w Bieczu
III miejsce - Mateusz Przybyło ZS nr 2 w Bieczu

w grupie klas IV - VI

I miejsce - Paulina Mazur ZS nr 1 w Bieczu
II miejsce - Jakub Wojakowicz ZS nr 2 w Bieczu
III miejsce - Dominik Dyląg ZS nr 2 w Bieczu

Przyznano również wyróżnienie dla Karoliny i Kacpra Mierzwów za oryginalne rysunki i ilustracje przeczytanych książek i za szczególną staranność prowadzenia notesików. Nagrodę album "Ziemia Gorlicka" otrzymała Szkoła Podstawowa nr 2 z Biecza. Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy i słodki upominek. Zakończono wspólną fotografią.
Konkurs przygotowała Małgorzata Klisiewicz.



Fotorelacja




Elżbieta Nędza

We wtorek, 7 czerwca 2011 r. w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom w bibliotece gościła Elżbieta Nędza - nauczycielka Zespołu Szkół nr 1 w Bieczu i malarka. Uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu czytała wiersze o ptaszkach oraz bajkę "Dlaczego świerszczyk nie mógł grać na łące", własnego autorstwa.
Później uczniowie malowali o wysłuchanych historiach.




Foto - Cała Polska Czyta Dzieciom - Elżbieta Nędza



"MIŁOSZ w drodze"


W środę, 1 czerwca 2011 roku, w bibliotece odbył się spektakl "Miłosz - w drodze". Wiersze Czesława Miłosza w interpretacji Szczęsnego Wrońskiego i Włodzimierza Mazonia. Program prowadziła Agnieszka Bubka - Sagan, ona również dokonała wyboru wierszy i śpiewała.
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego i Zespołu Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu mieli możliwość usłyszenia poezji naszego noblisty w artystycznym wykonaniu.
Spektakl zorganizowała Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.



Fotorelacja




We wtorek, 31 maja 2011 roku odbyło się w bibliotece spotkanie w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, na które zaproszono uczniów z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rożnowicach.
W tym roku, to coroczne święto czytania odbywa się już po raz dziesiąty. Jak co roku do czytania zostały zaproszone ważne i znane osoby z naszego środowiska, które poprzez swoje uczestnictwo w akcji starały się przypomnieć dorosłym, jak dobry wpływ na rozwój dziecka ma czytanie mu głośno przez co najmniej 20 minut dziennie.
"Czytającymi motylami" byli: Starosta Gorlicki Mirosław Wędrychowicz, burmistrz Biecza Urszula Niemiec, burmistrz Gorlic Witold Kochan dyrektor MGOK Maria Tarczyńska, dyrektor ZEAPO Renata Gołębiowska, dyrektor MiGBP Elżbieta Knapik, dziennikarka z Regionalnej Telewizji Gorlickiej Yvetta Walecka, dyrektor ZS nr 1 Stanisław Kalisz, komendant Policji Marcin Stępień i ks. Piotr Kura z parafii pw. Bożego Ciała w Bieczu.
Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło wspólne przeczytanie "Lokomotywy" Juliana Tuwima. Czytane były również: "Trampek i Balerinka" Karoliny Knapik i "Czerwone krzesło" z cyklu "Magiczne drzewo" Andrzeja Maleszki.
Tegoroczne spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem piosenki "Cała Polska Czyta Dzieciom". Grała na gitarze i śpiewała Paulina Wachowicz.



Fotorelacja



Dzień Matki w bibliotece

W piątek, 27 maja 2011 roku, w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieczu odbył się uroczysty Dzień Matki. Swoje Mamy zaprosili uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem swoich nauczycieli: Renaty Koralewskiej i Barbary Chlost.
Każda Mama dostała różę i zaproszenie na słodki poczęstunek.

Fotorelacja




Jadwiga Kloc

W piątek, 20 maja 2011 r. w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom w bibliotece gościła Jadwiga Kloc - kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Bieczu. Pierwszoklasistom ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu przeczytała dwie bajki: "O sercu z piekła wyrwanym, czyli historie Królewny Śnieżki wierszem pisane" i "Bardzo ważne daty: dla ciebie, mamy, taty".
Później uczniowie malowali o wysłuchanych historiach.




Foto - Cała Polska Czyta Dzieciom - Jadwiga Kloc



XI edycja kursu komputerowego

W dniach, 16 - 20 maja 2011 roku, w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieczu trwały zajęcia XI edycji kursu komputerowego. Zajęcia prowadziła Elżbieta Wszołek.

Fotorelacja



Lekcja biblioteczna

18 maja 2011 roku, do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej przyszła wycieczka uczniów klasy 0 Zespołu Szkół nr 1 w Bieczu. Uczniowie uczestniczyli w lekcji "Moja biblioteka" przygotowanej i przeprowadzonej przez Elżbietę Wszołek.

Fotorelacja



Teatrzyk

W poniedziałek, 16 maja 2011 roku, do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieczu zawitał teatrzyk. Dla uczniów z ZS nr 1 i ZS nr 2 w Bieczu wystąpili aktorzy Studia Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii "ART - RE" z Krakowa, w przedstawieniu "Kwiat paproci".




Fotorelacja



PAPIESKIE KONKURSY


VIII Gminny Konkurs Czytelniczy
Papieskie Jeden z Dziesięciu


W czwartek, 12 maja 2011 roku, w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieczu odbył się VIII Gminny Konkurs Czytelniczy "Papieskie jeden z Dziesięciu". Konkurs był przeznaczony dla uczniów gimnazjów, wzięło w nim udział 14 uczestników z Biecza, Binarowej, Libuszy, Rożnowic i Strzeszyna.
Konkurs przygotowała i przeprowadziła Elżbieta Wszołek.
Nagrody ufundowali: Lidia Wyderka (sprzęt sportowy), proboszcz ks. Stanisław Dębiak z Libuszy i Burmistrz Biecza Urszula Niemiec (książki).
Wyniki końcowe: bezkonkurencyjna okazała się ekipa Gimnazjum z Rożnowic, zajmując pierwsze trzy miejsca:
I   miejsce - Piotr Makowiec
II  miejsce - Robert Firek
III miejsce - Angelika Nigbor

Fotorelacja

Gminny Konkurs Literacki
"Obecność Jana Pawła II we mnie"


Również wczoraj rozstrzygnięty został Gminny Konkurs Literacki "Obecność Jana Pawła II we mnie".
Laureatami zostali:
miejsce   I - Agnieszka Sikora - kl. 5, SP w Libuszy (wywiad)
miejsce  II - Klaudia Grzegorczyk - kl. 5, SP w Libuszy (wypowiedź literacka)
miejsce III - Kacper Karp - kl. 6a, SP nr 1 w Bieczu (wywiad)
miejsce III - Justyna Kmiotek - kl. 6, SP w Grudnej Kępskiej (wywiad)
miejsce III - Łukasz Sokołowski - kl. 6, SP w Grudnej Kępskiej (wywiad)



Nagrodzone prace - Agnieszka Sikora

Nagrodzone prace - Klaudia Grzegorczyk

Nagrodzone prace - Kacper Karp

Nagrodzone prace - Justyna Kmiotek

Nagrodzone prace - Łukasz Sokołowski



TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2011


W czwartek, 12 maja 2011 roku, bibliotekę odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Grudnej Kępskiej. Dariusz Nowak opowiedział o bibliotece, pokazał ciekawe książki a na koniec przeczytał o jednej z przygód, lubianego przez dzieci Franklina.



Fotorelacja



ELŻBIETA NĘDZA


Akwarele


"Tam, gdzie pachnie kosmos ..."


W piątek, 6 maja 2011 roku, w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieczu odbył się wernisaż malarstwa Elżbiety Nędzy. W czytelni biblioteki artystka wystawiła kilkadziesiąt akwarel, których głównym tematem są kwiaty. Można zobaczyć amarylisy, anemony, bratki, irysy, magnolie, maki, malwy, margerytki, naparstnice, powoje, rudbekie, szczawiki, tulipany i tytułowe, tajemnicze kosmosy.
Elżbieta Nędza, bieczanka z wyboru, nauczycielka Zespołu Szkół Nr 1 w Bieczu, plastyk z potrzeby serca. W malarstwie kieruje się przede wszystkim wrażliwością. Utrwalając piękno przyrody przeciwstawia się zaburzeniom współczesnej cywilizacji. Nie stroni od portretów, pejzaży i reprodukcji dzieł sztuki.
Absolwentka filologii rosyjskiej na Wydziale Humanistycznym WSP w Rzeszowie. W trakcie studiów odbyła półroczną praktykę w Państwowym Instytucie Języka Rosyjskiego im. A. Puszkina w Moskwie. Ukończyła również studia w zakresie biologii i przyrody na Wydziale Matematyczno - Przyrodniczym WSP w Rzeszowie i studia artystyczne w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Jest urodzoną duszą artystyczną. Od najmłodszych lat lubiła rysować i malować gdzie i czym tylko się dało. Śpiewała w chórze szkolnym, w trakcie studiów tańczyła w studenckim Zespole Pieśni i Tańca "Resovia saltans", uczestniczyła w zajęciach plastycznych prowadzonych dla studentów, pisze scenariusze uroczystości szkolnych, wiersze dla dorosłych i dla dzieci. Potrzebę wewnętrznych ekspresji łączy z możliwością upiększania otoczenia i dzielenia się się z wrażliwym odbiorcą. Wiele jej prac znajduje się w zbiorach prywatnych Polsce i za granicą. Do tej pory uczestniczyła w następujących wystawach zbiorowych:
- Pełna Jasność 2003 - Muzeum Regionalne Biecz
- Popołudnie artystyczne 2005 - Miejski Dom Kultury w Grybowie
- Pełna Jasność . Doświetlenie. 2006 - Muzeum Ziemi Bieckiej
- Pełna Jasność - Uczta Światła 2007 LO Biecz
- Pełna Jasność - Jubileusz na zapleczu 2009 - Muzeum Ziemi Bieckiej
Wernisaż uświetnił występ skrzypaczek Anny i Marii Dubec, które ze swoim nauczycielem Andrzejem Przybycieniem wystapiły w duetach skrzypcowych. Anna uczy się w Prywatnej Szkole Muzycznej II st. w Jaśle, Maria w Państwowej Szkole Muzyczne I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Gorlicach. Strofy o kwiatach czytała Halina Wąsowska - Schirmer.
Artystka odebrała liczne gratulacje od uczestników wernisażu, w tym od Starosty Gorlickiego Mirosława Wędrychowicza, Burmistrza Biecza Urszuli Niemiec i Dyrektora ZS nr 1 w Bieczu Stanisława Kalisza.
Wystawa będzie czynna do końca czerwca br.

Foto - Wernisaż Elżbiety Nędzy

Foto - Akwarele Elżbiety Nędzy



KONCERT


ZESPOŁÓW KAMERALNYCH


W czwartek, 28 kwietnia 2011 roku, w ramach XIV Gorlickich Konfrontacji Akordeonowych, w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieczu odbył się kameralny koncert. Wystąpili:

Zespół akordeonowy ADREM, Adrian BABSKI, Remigiusz CZECHOWICZ - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. w Łodzi,

Duet akordeonowo - klarnetowy, Krzysztof MAREK - akordeon, Kamil POMYKAŁA - klarnet - Zespół Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie,

Zespół Passionato Duo, Karolina URBANIAK - skrzypce, Paweł ŚCIEBIOR - akordeon - Szkoła Muzyczna I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim,

Trio akordeonowe "acc. to be", Małgorzata TWARDOSZ, Paweł ROLNIK, Maciej KAWIORSKI - Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie.

Foto - Koncert Zespołów Kameralnych



PIOTR GOGOSZ


Mongolia


W czwartek, 28 kwietnia 2011 roku w bibliotece odbyło się spotkanie z podróżnikiem Piotrem Gogoszem. Spotkanie było poświęcone Mongolii, którą jaślanin przemierzył samochodem i konno. Był na niedostępnej pustyni Gobi i w tajdze u plemienia Cataanów - "ludzi renifera". Spotkaniu towarzyszyła mała wystawa przywiezionych z Mongolii eksponatów, w tym ubiorów, nakryć głowy i broni.
Natomiast całkiem spora ale równie interesująca jest prezentowana w czytelni biblioteki wystawa fotografii Piotra Gogosza, dokumentująca jak sam to określił w swojej książce: "Mongolia Na bezdrożach Gobi": najpiękniejszą z przygód mojego życia.

Foto - Spotkanie z Piotrem Gogoszem



"Muzyka i poezja


wielkopostna"


W poniedziałek, 18 kwietnia 2011 roku w bibliotece odbyło się spotkanie "Muzyka i poezja wielkopostna". Program przygotował i wykonał Zespół wokalno - instrumentalny Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rożnowicach, opiekę nad którym sprawuje Elżbieta Ryndak.
Występowi towarzyszył kiermasz ozdób wielkanocnych.

Foto - Spotkanie "Muzyka i poezja wielkopostna"



Anna Milewska w Bieczu


W czwartek, 31 marca 20011 roku odbyło się spotkanie Anny Milewskiej z dorosłymi czytelnikami biblioteki. Poświęcone było autobiograficznej powieści Anny Milewskiej "Życie z Zawadą", która ukazała się w 2009 r. Spotkanie prowadziła Magdalena Tarko, przybyli liczni goście z p. burmistrz Urszulą Niemiec i przewodniczącym Rady Miejskiej Bogumiłem Kawą na czele. Aktorka mówiła o swoim aktorstwie, nieżyjącym mężu i o ich długoletnim małżeństwie. Czytała również swoje wiersze. Na zakończenie spotkania podpisywała swoja książkę i tomiki poezji dedykując je indywidualnie każdemu, kto ustawił się w długiej kolejce.

Foto - Spotkanie autorskie z Anną Milewską




Anna Milewska

W środę, 30 marca 2011 r. gościła w naszej bibliotece Anna Milewska, aktorka teatralna i filmowa, poetka, wdowa po wybitnym polskim himalaiście Andrzeju Zawadzie. Pierwszego dnia spotkała z się z najmłodszymi czytelnikami biblioteki, uczniami Szkół Podstawowych nr 1 i nr 2. Przybliżając najmłodszym wiersze polskich klasyków włączyła się w kampanię Cała Polska czyta Dzieciom. Udzieliła zasłuchanym uczniom odpowiedzi na pytania dotyczące aktorstwa i bycia sławną. Spotkanie zakończyła wspólna fotografia.




Foto - Cała Polska Czyta Dzieciom - Anna Milewska





We wtorek, 26 marca 2011 roku odbyło się w bieckiej Bibliotece kolejne spotkanie w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. III ze Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z wychowawczynią p. Leokadią Piotrowską.
W bajkową podróż po Warszawie, Krecie i Pekinie zaprosiła dzieci dyrektor Elżbieta Knapik, która czytała im Podróże Bolka i Lolka Janusza Jabłońskiego, a także Bajki nie Bajki Elżbiety Dzikowskiej i Wiesławy Wierzchowskiej.
Dzieci wyszukiwały na globusie miejsca opisywane w książkach. Następnie odpowiadały na zadawane pytania sprawdzające, czy uważnie słuchały tekstu. Za poprawne odpowiedzi były nagradzane lizakami. Na zakończenie spotkania dzieci bawiły się grami planszowymi.


Foto - Cała Polska Czyta Dzieciom - Elżbieta Knapik



Kurs komputerowy


W piątek, 25 marca 2011 roku zakończył się tygodniowy kurs komputerowy - X edycja. Uczestnikami kursu, cykliczne realizowanego przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Bieczu, były osoby starsze - nie mające do tej pory bliższego kontaktu z komputerem czy internetem. Kurs trwał 10 godzin.
Zajęcia prowadziła Elżbieta Wszołek.



Fotorelacja





W środę, 2 marca 2011 roku w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom do biblioteki zawitali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu. Pani Jolanta Tumidajewicz przygotowała dla dwudziestopięcioosobowej grupy najmłodszych słuchaczy niespodziankę. Przyniosła "bajeczki z własnej półeczki". Znalazły się wśród nich: "Baśń o maleńkich Wiercidrylach" Adama Gruszki, zestaw najpiękniejszych wierszy dla dzieci polskich autorów i kolorowe dobranocki.
Dzieciom bajki bardzo się podobały, co pozwala mieć nadzieję, że z młodych słuchaczy szybko staną się młodymi czytelnikami.


Foto - Cała Polska Czyta Dzieciom - Jolanta Tumidajewicz



Piotr Telega
AKWARELE

W piątek, 25. lutego 2011 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieczu odbył się wernisaż wystawy malarstwa: Piotr Telega AKWARELE. Na wystawie prezentowanych jest kilkadziesiąt akwareli obrazujących dotychczasowy dorobek gorlickiego artysty. Wśród nich znajdują się również nagrodzone prace.

Wernisaż uświetnił występ muzyczny: śpiewała Anna Rybczyk - tegoroczna maturzystka gorlickiego Liceum Ogólnokształcego im. Marcina Kromera, wyróżniona w Poetycko - Muzycznej Bitwie pod Gorlicami w 2010 roku, przy akompaniamencie Mateusza Tenerowicza i Michała Ziółkowskiego.
Wystawa będzie czynna do końca kwietnia br.

Fotorelacja z wernisażu

Fotorelacja Bogusława Kuciakowskiego

Fotogaleria



Lekcja biblioteczna

W środę, 23. lutego 2011 r. odbyła się w bibliotece lekcja biblioteczna. Na lekcję przyszli uczniowie klasy 1A Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu pod opieką wychowawczyni Marty Nowak - Wojtaszuk. Prowadząca lekcję Małgorzata Klisiewicz zapoznała pierwszoklasitów z pracą biblioteki, opisała "drogę" książki od księgarni do czytelnika i zachęcała do czytania książek.




Fotorelacja



Ferie w bibliotece z komputerem!

3 lutego 2011 r. ruszyła w bibliotece IX edycja kursu komputerowego. Uczestnikami kursu są tym razem osoby o różnym statusie zawodowym i przekroju wiekowym. Jest wśród uczestników zarówno uczennica szkoły podstawowej, która postanowiła spędzić ferie w bibliotece jak i nauczycielka. Obie pragną poszerzyć swoją wiedzę informatyczną. Ferie to okres, kiedy dzieci i nauczyciele mają możliwość odpocząć od obowiązkowych zajęć i poświęcić czas na swoje zainteresowania. Organizowane zajęcia przysposabiają uczestników do korzystania z komputera zarówno w celach naukowych jak i zabawowych.
Dziesięciogodzinny kurs zakończył się 8 lutego. Uczestnicy otrzymali dyplomy ukończenia kursu, gratulacje i życzenia kontynuowania przygody z komputerem.
Zajęcia prowadziła Elżbieta Wszołek.

Fotorelacja



Ferie w bibliotece

Trwają zimowe ferie. 1 lutego 2011 r. na zajęcia w bibliotece, pod opieką Ewy Więcek i Sylwii Szeteli, przyszła prawie trzydziestoosobowa grupa uczniów z SP nr 1 w Bieczu. Uczniowie ochoczo brali udział w przygotowanych konkursach. Bawili się ale i uczyli jednocześnie, np. wyszukiwania znaczenia nowych słów i wyrażeń w słownikach.
Zajęcia przygotowały i przeprowadziły Teresa Falarz i Elżbieta Wszołek.

Fotorelacja



Akademia Dobrych Manier

W środę, 26 stycznia 2011 roku, w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieczu odbyło się spotkanie w ramach Akademii Dobrych Manier.
Pani Maria Bujas - Łukaszewska pracująca w Nowohuckim Centrum Kultury zaprezentowała swój autorski program dotyczący savoir - vivre´u.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Gimnazjum nr 1 i Liceum Ogólnokształcącego w Bieczu. Wszyscy uczestnicy otrzymali odpowiednie certyfikaty.






Fotorelacja



Dzień Babci

W piatek, 21 stycznia 2011 roku, w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieczu odbył się Dzień Babci. Swoje babcie zaprosili uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu.
Wnuczki i wnukowie pod kierunkiem Marii Wójcikiewicz przygotowali dla swoich babć bogaty program artystyczny. Jedną z atrakcji był quiz, w którym babcie próbowały się rozpoznać na podstawie opisów przygotowanych wcześniej przez Ich wnuczęta. Babcie zostały obdarowane kwiatami - żywymi i papierowymi - własnoręcznie wykonanymi przez dzieci. Nie zabrakło oczywiście słodkiego poczęstunku.
Na uroczystości był obecny dyrektor SP nr 2 w Bieczu Jerzy Kamiński.

Fotorelacja



Rozstrzygnięcie konkursu na baśń profilaktyczną

W czwartek, 20 stycznia 2011 roku, w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieczu odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu na Baśń Profilaktyczną organizowanego wspólnie z Pełnomocnikiem Burmistrza Gminy do Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Anną Wójcikiewicz.
Jury pod przewodnictwem Marii Maniak przyznało nagrody następującym uczestnikom:

Szkoły podstawowe:

Magdalena Tybor - kl V SP w Racławicach - I nagroda
Klaudia Żegleń - kl. VI a SP w Libuszy - I nagroda
Justyna Warchoł - kl. V b SP w Libuszy - II nagroda

Gimnazja:

Patryk Potykanowicz - Gimnazjum nr 1 w Bieczu - I nagroda
Magdalena Wal - Gimnazjum w Rożnowicach - I nagroda

Nagrody wręczyła laureatom burmistrz Biecza Urszula Niemiec

Fotorelacja

Prace konkursowe



Wystawa fotografii
Pawła Dutki

W piątek, 14 stycznia 2011 roku w czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieczu odbył się wernisaż wystawy fotografii Pawła Dutki. Prezentowane na wystawie fotografie - różnorodne tematycznie - autor nazwał "Moje fotografie".
Wernisaż zgromadził liczną publiczność, gratulacje autorowi złożyli: Burmistrz Biecza Urszula Niemiec, Starosta Gorlicki Mirosław Wędrychowicz i Krystyna Skowronek.
Nastroju imprezie dodał występ uczennic z Zespołu Szkół nr 1 w Bieczu. Zaśpiewały kolędy przygotowane pod kierunkiem Alicji Lignar i Alicji Przybyłowicz.


Fotorelacja z otwarcia wystawy

Fotografie Pawła Dutki








opracowanie: dariusz nowak
© Copyright by MiGBP w Bieczu, 2003 - 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone