Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Bieczu


 Sobota, 20 kwietnia 2024 r.

ARCHIWUM





ARCHIWUM 2008




Dnia 17.12.2008 roku już po raz kolejny w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieczu odbyło się głośne czytanie w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom".
Uczniowie klas II a i b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu wraz z opiekunami wysłuchali opowiadania p.t. "Najpiękniejsze święta" Andrzeja Gordziejewskiego, które przeczytała Małgorzata Klisiewicz.
Następnie dzieci uczestniczyły w ubieraniu choinki w bibliotece oraz wykonały piękne rysunki związane z Mikołajem i świętami Bożego Narodzenia.
Czas spędzony w bibliotece upłynął w miłej i świątecznej atmosferze.

Fotorelacja





Dobiega końca rok 2008, który ogłoszony został Rokiem Herbertowskim. W związku z tym, 11 grudnia, w auli bieckiego LO odbył się wieczór poetycko - muzyczny przygotowany przez uczniów i polonistkę Annę Juruś.
Wystąpili:
Agnieszka Augustowska, Edyta Czech, Elżbieta Dusza, Klaudia Stępek, Natalia Krygowska, Konrad Dyda - Ic,
Agnieszka Bania, Magdalena Lenard, Olga Piotrowska, Kinga Wszołek - Ib,
Michał Gryga, Hubert Makuła, Krzysztof Piotrowski, Piotr Przepióra, Adrian Sekuła - IIa,
Dominika Winogrodzka - IIc,
Klaudia Setlak - IId,
Damian Czech, Damian Kędzior - IIIa,
Tomasz Mikos - IIIb,
Marcin Mleczak, Bartłomiej Zimowski - IIIc.
Operatorzy techniczni: Rafał Próchniewicz, Wiktor Topczyj.
Zebrani goście przy skromnym poczęstunku wysłuchali wierszy Zbigniewa Herberta, w tym; "Pan Cogito opowiada o kuszeniu Spinozy", "Przesłanie Pana Cogito", "Sprawozdanie z raju", "Domysły na temat Barabasza", "Testament", "Kamyk" oraz piosenek.
Organizatorem imprezy było Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego oraz Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Bieczu.

Fotorelacja





KONKURS PLASTYCZNY
"Najpiękniejsza ilustracja do utworu Janiny Porazińskiej"


W poniedziałek, 1 grudnia 2008 roku, w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieczu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na ilustrację utworu Janiny Porazińskiej. Na konkurs wpłynęło 90 prac ze wszystkich szkół podstawowych gminy. Jury w składzie Barbara Rudzińska, Maria Tarczyńska, Elżbieta Nędza i Elżbieta Wszołek przyznało nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych. Nagrody wręczyła Burmistrz Biecza Urszula Niemiec.
Kategorie:
kl. I - II
I miejsce - Aleksandra Trybek - ZSP w Libuszy
I miejsce - Julia Wędrychowicz - ZS nr 1 w Bieczu
II miejsce - Kinga Kawa ZS nr 1 w Bieczu
III miejsce - Karolina Augustowska - ZSP w Binarowej
III miejsce - Anna Rydarowicz - ZSP w Binarowej
III miejsce - Gabriela Słota - ZSP w Korczynie
Wyróżnienia:
Maciej Ryndak - ZS nr 1 w Bieczu
Damian Pisarczyk - SP w Grudnej Kępskiej
Marlena Wójcik - ZS nr 2 w Bieczu
Dominik Młynarczyk - SP w Sitnicy
kl. II - IV
I miejsce - Bartosz Grygiel - ZS nr 2 w Bieczu
II miejsce - Daria Płazińska - ZS nr 1 w Bieczu
II miejsce - Artur Ryba - SP w Racławicach
III miejsce - Aleksandra Przepióra - ZSP w Rożnowicach
III miejsce Anna Przybyłowicz - ZSP w Libuszy
Wyróżnienia:
Julia Przybyłowicz - ZS nr 1 w Bieczu
Paulina Gazda ZS nr 1 w Bieczu
Agnieszka Job - ZS nr 1 w Bieczu

Fotorelacja




WERNISAŻ WYSTAWY
"BIECZ W MALARSTWIE"

W piątek, 14 listopada 2008 roku w MiGBP w Bieczu odbył się wernisaż wystawy "Biecz w malarstwie". Prezentowane w czytelni biblioteki 33 obrazy należą do kolekcji bieckiego lekarza stomatologa Andrzeja Kocyby. Wśród wystawianych płócien znajdziemy między innymi prace takich artystów jak: Wiesław Fusek, Ewa Kosiba, Marcin Pecka czy Maciej Wojnarek.
Starostę powiatu gorlickiego Mirosława Wędrychowicza reprezentował Krzysztof Mikruta, który wyraził uznanie dla kolekcjonerskiej pasji doktora Kocyby.
Wernisaż uświetniły śpiewem uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Bieczu; Klaudia Stępek, Agnieszka Augustowska i Karolina Szarłowicz.
Wystawę będzie można oglądać do końca bieżącego roku.

Fotorelacja z wernisażu

Wirtualna galeria




Pasowanie przedszkolaków
na czytelników
W czwartek, 13 listopada 2008 roku kolejna grupa bieckich przedszkolaków pod opieką Ewy Wierzbickiej zawitała do naszej biblioteki aby złożyć przyrzeczenie i rozpocząć przygodę z książką i biblioteką.
Mali czytelnicy chętnie uczestniczyli we wspólnej zabawie, która zakończyła się wręczeniem drobnych upominków dzieciom jak i całej grupie przedszkolnej.

Fotorelacja



Pasowanie przedszkolaków
na czytelników
7 listopada 2008 roku gościliśmy w naszej bibliotece dzieci z bieckiego przedszkola. Celem spotkania było pasowanie dzieci na czytelników biblioteki. Przedszkolaki pod opieką wychowawczyń; Ewy Papciak i Marty Kordek z dużą cierpliwością oczekiwały ważnego wydarzenia, które poprzedzone zostało wspólną zabawą. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat bajek i z wielkim zainteresowaniem i ożywieniem chętnie uczestniczyły w zgadywankach i konkursach. Najaktywniejsi i najodważniejsi nagrodzeni zostali drobnymi upominkami.
Następnie dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, którego dopełnieniem było symboliczne dotknięcie magicznym ołówkiem. Na zakończenie zabawy każde dziecko otrzymało książeczkę z "Życzeniami książek" oraz "Rady dla rodziców", ponadto zakładkę do książki.
Wszystkie dzieci zostały zaproszone do przybycia z rodzicami do biblioteki celem dokonania wpisu do rejestru czytelników. Czekamy!!!

Fotorelacja







W czwartek, 6 listopada 2008 roku w czytelni MiGBP w Bieczu odbyło się kolejne spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Tym razem w bibliotece gościli uczniowie klasy 2 i klasy 3 Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu.
Emerytowana nauczycielka, Anna Hołda przeczytała bajkę o małym kruku, który szukał dla siebie imienia i wiersz Jana Brzechwy "Tańcowała igła z nitką". Nawiązała tym do właśnie prezentowanej w czytelni biblioteki Jej wystawy haftowanych obrazów i kart okolicznościowych.

Fotorelacja



Wieczór poezji i muzyki
Henryka Kaźmierczaka
W piątkowy wieczór, 24 października 2008 roku w czytelni biblioteki odbył się w kameralnym gronie wieczór autorski Henryka Kaźmierczaka "Przeż(u)wanie życia".
Intrygująca postać poety niepokornego - muzyka - globtrottera - barda - kompozytora - bluesmana bawiła publiczność. Artysta śpiewał, recytował własne teksty, przesycone dużą wrażliwością akompaniując sobie grą na akordeonie.
Bardowski styl występu wciągał publiczność w niepokojący klimat i intelektualną zabawę.

Fotorelacja





W poniedziałek 29.09.2008 r. w czytelni MiGBP w Bieczu gościły dzieci z klas pierwszych SP nr 1 w Bieczu. Pani Anna Hołda opowiedziała dzieciom o swoich pracach obecnie wystawionych w czytelni biblioteki. Uczniowie słuchali i oglądali prace z wielkim zainteresowaniem.
Autorka wystawy przeczytała dzieciom książeczkę Ireny Landau pt.: "Hipopotam i lody". Po przeczytaniu opowiadania zadawała dzieciom pytania dotyczące tekstu. Te dzieci, które były najbardziej aktywne dostały w prezencie od pani Hołdy kartki z wyszytymi zwierzątkami.
W drugiej części spotkania bibliotekarka Magdalena Tarko zadawała dzieciom zagadki. Uczniowie chętnie i poprawnie odpowiadali.
Na zakończenie każde dziecko otrzymało słodki poczęstunek.

Fotorelacja





"Igraszki z igłą"
ANNA i EWA HOŁDA

Wernisaż wystawy "Igłą malowane - obrazy, ozdoby okolicznościowe i kartki świąteczne" zgromadził, w piątek 5 września 2008 roku, wielu gości - przyjaciół Autorek, jak i przyjaciół biblioteki.
Przybyli mogli podziwiać obrazy o różnej tematyce, ozdoby bożonarodzeniowe i wielkanocne oraz kartki okolicznościowe wykonane haftem krzyżykowym. Zachwyceni pracami goście gratulowali Paniom talentu, cierpliwości i serca włożonego w prace. Dyrektor biblioteki odczytała list emerytowanej nauczycielki plastyki p. Krystyny Skowronek, skierowany do pań Anny i Ewy Hołdy, pełen ciepłych i wzruszających słów.
Muzycznym akcentem spotkania był krótki występ Tomasza Bani.
Anna Hołda urodziła się w 1946 roku, w Binarowej. Emerytowana nauczycielka nauczania początkowego. Haftuje od 1997 roku, swoje prace wykonuje metoda krzyżykową. Jej pierwszy namalowany nitką obraz to słoneczniki. Początkowo haftowała obrazy, potem różne ozdoby i kartki świąteczne. Swoim hobby zainteresowała swoją córkę Ewę.
Ewa Hołda urodziła się w 1974 roku. Jest absolwentką Liceum Ekonomicznego w Gorlicach. Obecnie studiuje organizację reklamy w Instytucie Doradztwa i Szkoleń CTI w Krakowie. Wyszywa misternie krzyżykami i szyje piękne patchworki.

Fotorelacja z wernisażu

Wirtualna galeria








Władysław Konsur mieszka w Bieczu. Służył w policji, obecnie jest emerytem. Będąc z wykształcenia stolarzem od zawsze był "blisko drewna". Rzeźbą, malarstwem i korzenioplastyką interesuje się od 1980 roku. Tworzy również fraszki, jak sam mówi: "cięte z życia wzięte". Pierwsza wystawa prac Władysława Konsura miała miejsce w 2007 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Bieczu. Prace eksponowane w czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieczu pochodzą z lat 2007 - 2008. Wystawę można oglądać do końca sierpnia, w godzinach otwarcia biblioteki.

Wirtualna galeria






STANISŁAWA MITUSIA


W piątek, 27 czerwca 2008 roku w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieczu odbył się wernisaż malarstwa Stanisława Mitusia. Wernisaż uświetnili Klaudia Dziki i Andrzej Przybycień, którzy zaprezentowali licznym gościom muzykę klasyczną.
Stanisław Mituś jest mieszkańcem Domu Pomocy Społecznej dla osób przewlekle somatycznie chorych w Gorlicach, przy ulicy Michalusa 14. Maluje od 6 lat. Jak twierdzi: "zaczął malować pod wpływem impulsu, nikt go do tego nie namawiał". Z biegiem czasu jego obrazy stawały się coraz lepsze, jednak doskonaleniu techniki towarzyszyło systematyczne pogarszanie się sprawności fizycznej, związane ze specyfiką choroby, (stwardnienie rozsiane). Obecnie praca nad każdym obrazem wymaga ze strony artysty bardzo dużo wysiłku, ze względu na postęp choroby.
Osiągnięcia: II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Seniorów i Osób Niepełnosprawnych w kategorii - Seniorzy, dyscyplina - "Malarstwo". Nagrodzono obraz pt.:"Pałac Skrzyńskich w Zagórzanach", (grudzień 2005 rok).
Tematyka obrazów: Beskid Niski, pejzaże, cerkwie, kapliczki, Tatry, kompozycje kwiatowe, zabytki naszego regionu. Mieszkańcy Gorlic doceniają twórczość Stanisława Mitusia o czym świadczy popularność stoiska z obrazami, które czesto mozna zobaczyć przed DPS-em. Przechodzący ludzie chętnie kupują tam obrazy artysty.

Fotorelacja z wernisażu

Wirtualna galeria






W piątek, 6 czerwca 2008 roku w czytelni MiGBP w Bieczu odbył się wernisaż prac Pani Stefanii Bartusiak "Szydełkiem malowane".

Urodzona w 1918 roku autorka zaprezentowała licznie przybyłym gościom kilkadziesiąt swoich prac. Stanowią one jedynie niewielką część całego dorobku. Szydełkowanie bowiem można nazwać "pasją życia" mieszkanki Biecza.
I tym razem na wernisażu nie zabrakło muzyki. Oskar Cenkier, uczeń II klasy Gimnazjum nr 2 w Bieczu zagrał na keyboardzie "Bohemian Raphsody" Queen, motyw muzyczny z filmu "Love story" i "The Entertainer" Scotta Joplina.
Wzruszona artystka przyjęła wiele życzeń; zdrowia i sił do dalszego wyczarowywania szydełkiem pięknych wzorów i kompozycji. Umiejętności niestety zanikającej i dlatego tym bardziej wartej szerszej prezentacji.

Fotorelacja




W czwartek 5 czerwca w ramach VII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom odbyło się spotkanie, na które Biblioteka zaprosiła dzieci z klas I i III Sz. Podst. Nr 2. Jak co roku zostały zaproszone do czytania ważne i znane osoby z naszego miasta, które poprzez swoje uczestnictwo w akcji starały się zachęcić dorosłych do czytania dzieciom.


"Czytającymi motylami" byli: starosta gorlicki Mirosław Wędrychowicz, który obdarował dzieci słodyczami, radna Rady Powiatu Grażyna Koryga, radna Rady Miejskiej w Bieczu Irena Bochnia, dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 Elżbieta Zając, dyrektor M-GOK Maria Tarczyńska, komendant Policji Marcin Stępień, franciszkanin O. Paweł Kondratiuk OFM, dyrektor biblioteki Elżbieta Knapik, pracownik biblioteki Magdalena Tarko.

Spotkanie rozpoczęło się od odczytania tekstu Lokomotywy Juliana Tuwima. Były też czytane fragmenty książki Ludwika Jerzego Kerna Ferdynand Wspaniały. Ta zabwana i pełna humoru książka, jedna z perełek literatury dla dzieci została włączona do kolekcji promowanej podczas obchodów tegorocznego Ogólopolskigo Tygodnia Czytania.

Spotkanie zakończyła pantomima "Moje czerwone buciki" w wykonaniu grupy teatralnej z kl. VI Sz. Podst. Nr 1, prowadzonej przez Ewę Więcek.

Fotorelacja



DZIEŃ MATKI 2008

28 maja w bibliotece obchodziliśmy Dzień Matki. Uczniowie z kl. VI S.P. nr 1 w Bieczu pod opieką nauczycielek; Agnieszki Żegleń i Ewy Więcek, przygotowali dla swoich mam występ złożony z dwóch części. W pierwszej, dzieci recytowały okolicznościowe wiersze, natomiast w drugiej, szkolna grupa teatralna przedstawiła pantomimę.

W przerwie dzieci złożyły swoim Mamom życzenia, wręczyły kwiaty oraz ugościły poczęstunkiem.

Fotorelacja



JONASZ KOFTA

W środę 14 maja biecką czytelnię wypełniła poezja Jonasza Kofty. Kameralne spotkanie "Pamiętajcie o ogrodach..." upamiętniło 20. rocznicę śmierci autora tekstów, aktora i piosenkarza, który był wybitną postacią polskiej sceny poetyckiej i kabaretowej.
Wieczór został przygotowany wspólnie przez bibliotekę, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach i Liceum Ogólnokształcące w Bieczu. Wiersze czytane przez uczniów bieckiego liceum Paulinę Leję, Justynę Nogę, Damiana Kędziora, Macieja Kosibę, Grzegorza Lewka i Marcina Mleczaka, przeplatane były pięknymi wykonaniami poetyckich piosenek.
Wykonawcom piosenek Klaudii Dziki, Zuzannie Markowicz, Dariuszowi Mosoniowi, Markowi Rotko, Annie Rybczyk i Marlenie Szymczyk akompaniowali; Bogusław Diduch, Tomasz Kubala i Mirosław Bogoń.
Poezja i muzyka przy świecach dostarczyła zgromadzonym wielu wzruszeń.

Fotorelacja


TYDZIEŃ BIBLIOTEK
5 – 11 maja 2008





NIEPEŁNOSPRAWNI POZNALI PRZYGODY
TOMKA WILMOWSKIEGO

We wtorek, 6 maja 2008 r. rozpoczęliśmy Tydzień Bibliotek w naszej bibliotece. Z tej okazji bibliotekę odwiedzili podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej wraz z opiekunami. Dyrektor biblioteki Elżbieta Knapik czytała fragmenty książki Alfreda Szklarskiego "Tomek u źródeł Amazonki". Czytanie uatrakcyjnione było prezentacją książek popularno - naukowych z dziedziny geografii i historii.
Podsumowaniem czytanego tekstu był konkurs sprawdzający wiedzę, przeprowadzony przez Elżbietę Wszołek. Uczestnicy wykazali duże zainteresowanie, uwagę i wiedzę.
Najlepszym okazał się Mateusz Bochnia, który odpowiedział prawidłowo aż na 5 pytań. Równie dobrze odpowiadali: Paweł Wójcikiewicz, Grzegorz Kalisz, Piotr Słota, Barbara Czajka, Karolina Rutana i Joanna Witek.
Zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami, a wszyscy uczestnicy spotkania słodyczami.

Fotorelacja



Teatrzyk w bibliotece

W środę, 7 maja 2008 roku uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej nr 1 przedstawili inscenizację baśni Andersena. Widzami byli Ich młodsi koledzy, z klas I i III Szkoły Podstawowej nr 2. Na inscenizację, przygotowaną przez Halinę Wędrychowicz, złożyły się baśnie: "Księżniczka na ziarnku grochu", "Królowa Śniegu" i "Dziewczynka z zapałkami".

Fotorelacja



Pasowanie na czytelnika

W czwartek i piątek (8 - 9 maja) odbyło się pasowanie na czytelnika przedszkolaków ze starszych grup, oraz z grupy integracyjnej Gminnego Przedszkola w Bieczu.
Dzieci zwiedziły bibliotekę, a potem aktywnie uczestniczyły w przygotowanych zabawach. Na zakończenie nastąpił główny punkt spotkania - złożenie przyrzeczenia i uroczyste pasowanie na czytelnika. Na pamiątkę tego dnia wszystkie dzieci otrzymały drobny upominek.

Fotorelacja



Spotkania z gorlickimi dziennikarzami

W piątek, 9 maja 2008 roku w czytelni biblioteki spotkali się gimnazjaliści ze szkoły nr 1 w Bieczu z dziennikarką "Gazety Krakowskiej", Agnieszką Nigbor.
Dziennikarka zapoznała uczniów z budową oraz zasadami "tworzenia gazety". Przybliżyła również problematykę pracy dziennikarza.
Natomiast gościem uczniów II klasy Gimnazjum nr 2 w Bieczu był Roman Dziubina, nauczyciel, redaktor "Kuriera Gorlickiego" i autor książek poświęconych historii Gorlic.

Fotorelacja



KONKURS
"Jeden z dziesięciu"


   Po raz piąty w naszej bibliotece odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy. Adam Bahdaj, autor wielu poczytnych książek dla dzieci i młodzieży, którego 90. rocznica urodzin przypada na ten rok, patronował tym rozgrywkom. Pytania opracowano i przeprowadzono według zasad telewizyjnego turnieju "1 z 10".
   W konkursie wzięło udział 19 uczniów z klas IV-VI z dziewięciu szkół gminy Biecz. Musieli oni wykazać się dobrą znajomością treści dwóch powieści Bahdaja - "Wakacje z duchami" i "Kapelusz za 100 tysięcy".
   Etap eliminacji w postaci pisemnego testu wyłonił dziesięciu finalistów:

Gabriela Figura
Elżbieta Tumidajewicz
(S.P. Nr 2 w Bieczu)

Kamil Guzik (Binarowa)

Kamil Bogdan (Libusza)

Michał Lipa (Korczyna)

Katarzyna Tybor
Angelika Nigbor
(Racławice)

Robert Tabiś (Rożnowice)

Michał Mosoń
Paweł Firszt
(Sitnica)

   Zwycięzcą został Michał Mosoń. Drugie miejsce zajęła Gabriela Figura, zaś III miejsce przypadło Angelice Nigbor.
   Konkurs przygotowała i przeprowadziła Teresa Falarz.

Fotorelacja



KONKURS CZYTELNICZY


   Siódmego kwietnia 2008 roku w bibliotece odbył się I etap powiatowego konkursu czytelniczego, dotyczącego znajomości książek Krystyny Siesickiej. W eliminacjach uczestniczyło 13 uczestników z gimnazjów numer 1 i 2 w Bieczu, i z gimnazjów w Rożnowicach i Libuszy.
   Dziewięć osób zakwalifikowało się do II etapu, kóry odbędzie się 10 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach.

Anita Karp - Gimnazjum w Libuszy (28 pkt.)
Justyna Karp - Gimnazjum w Libuszy (26 pkt.)
Jolanta Majda - Gimnazjum Nr 2 w Bieczu (26 pkt.)
Dominika Wszołek - Gimnazjum w Rożnowicach (24 pkt)
Jolanta Czyżykiewicz - Gimnazjum w Libuszy (24 pkt.)
Justyna Cieniawa - Gimnazjum w Rożnowicach (23 pkt)
Martyna Karp - Gimnazjum w Libuszy (22 pkt.)
Kamila Majznarska - Gimnazjum Nr 1 w Bieczu (26 pkt.)
Szczepan Sroka - Gimnazjum w Libuszy (21 pkt.)


   W drugim etapie konkursu, który odbył się 10 kwietnia 2008 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach, uczestnicy z gminy Biecz zdobyli trzy nagrody: jedno z drugich miejsc; Justyna Karp, jedno z trzecich miejsc; Anita Karp, obie z Gimnazjum w Libuszy, czwarte; Jolanta Majda, z Gimnazjum nr 2 w Bieczu.
   Gratulujemy.

Fotorelacja



Wernisaż wystawy malarstwa



Marty Pilch - Bartuś

   W piątkowe popołudnie 4 kwietnia czytelnia MiGBP w Bieczu wypełniła się po brzegi gośćmi przybyłymi na wernisaż wystawy malarstwa Marty Pilch-Bartuś. Autorka prezentowanych prac jest bieczanką, malarstwo jest jej największą pasją.
   W czytelni zaprezentowano dwadzieścia trzy portrety kobiet, większość z nich została wykonana techniką olejną oraz techniką własną artystki. Obrazy zadziwiają subtelnością, wdziękiem i ciekawą symboliką. Zachwyciły wszystkich odwiedzających wystawę, w tym starostę gorlickiego Mirosława Wędrychowicza, który gratulował artystce niebywałego talentu i skromności.
   Marta Pilch-Bartuś ukończyła wychowanie plastyczne na Akademii Pedagogicznej w Krakowie, uczy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Libuszy. Maluje dla przyjemności, ostatnio coraz więcej. W dzieciństwie zafascynowała się obrazem Rembrandta, portret artysty z Saksją i jak sama mówi "i tak już zawsze najbardziej ciekawi mnie portret".
   Wernisaż, który odbył się w bibliotece był świetną okazją do odkrycia w Bieczu tak wielkiego talentu. Imprezę uświetnił śpiew Katarzyny Moździerz i gra na skrzypcach jej syna Mateusza.
   Wystawa czynna będzie do dnia 8 maja 2008 r.
   Serdecznie zapraszamy!

Fotorelacja z wernisażu

Wirtualna galeria




   W bibliotece czynna jest wiosenno - świąteczna wystawa prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Wszystkie prezentowane prace można zakupić po atrakcyjnych cenach. Wystawa będzie czynna do 1 kwietnia 2008 roku.

Fotorelacja




MALARSTWA

   W piątkowe popołudnie (01.02.2008) odbył się w naszej bibliotece wernisaż wystawy malarstwa Sabiny Salamon - Konieczny. Wystawa prezentuje malarstwo olejne, pastele, akwarele. W ekspozycji odnajdujemy pejzaże, kompozycje kwiatowe, a także wizje baśniowe, fantastyczne.
   Autorka wystawianych prac mieszka w Trzebownisku k/Rzeszowa. Studiowała na UMCS w Lublinie na Wydziale malarstwa. Dyplom zdobyła w pracowni prof. Mariana Stelmasika. Z radością przyjęła zaproszenie do zaprezentowania swoich prac w rodzinnym mieście swojego ojca Jerzego Salamona.
   Wernisaż uświetnił występ Jolanty Majdy, uczennicy Gimnazjum Nr 2 w Bieczu i Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gorlicach. Goście wysłuchali Koncertu d-dur cz. III F. Seitza, Allemande F.M. Veraciniego i Menueta L. Boccheriniego. Dźwięk skrzypiec świetnie komponował się z charakterem prezentowanych obrazów Sabiny Salamon- Konieczny.
    Na spotkaniu nie zabrakło starosty gorlickiego Mirosława Wędrychowicza, który skierował do autorki prac i zgromadzonych gości wiele ciepłych słów. Uczyniła to też, co stało się już tradycją bieckich wernisaży, pani Krystyna Skowronek.    Zainteresowanych autorka zaprasza na swoją stronę internetową: www.sabinasalamon.com.pl

Fotorelacja z wernisażu

Wirtualna galeria



CAŁA POLSKA


CZYTA DZIECIOM

   We wtorkowy ranek 26 lutego 2008 roku bibliotekę odwiedziły dzieci najmłodszych klas Szkoły Podstawowej Nr 2 wraz z wychowczyniami: p. Małgorzatą Honc i Leokadią Piotrowską. Było to kolejne spotkanie z cyklu Cała Polska Czyta Dzieciom. Tym razem dzieciom czytała dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury, Maria Tarczyńska. Dzieci żywo reagowały na opisane przez Astrid Lindgren przygody Emila ze Smalandii. Na zakończenie spotkania p. Tarczyńska przypomniała dzieciom wyliczanki, wierszyki i piosenki po angielsku, których kiedyś uczyła ich w przedszkolu. Było również chrupanie paluszków ...

Fotorelacja



FERIE


W BIBLIOTECE

   W piątek, 1 lutego 2008 roku w bibliotece odbyła się lekcja biblioteczna, którą przeprowadziła bibliotekarka Magdalena Tarko. W lekcji uczestniczyły dzieci z zimowiska z SP nr 1 w Bieczu.
   Dzieci dowiedziały się na czym pisano książki w dawnych wiekach. Wysłuchały również fragmentu opowiadania włoskiego pisarza Gianni Rodari pt. "Podróż Błękitnej Strzały". Na podstawie przeczytanego tekstu dzieci wykonywały rysunki wróżki Befany, która według tradycji włoskiej, w dniu 6 stycznia rozdaje dzieciom prezenty.
   Na zakończenie dzieci wycinały ozdoby z bibuły związane ze zbliżającym się świętem św. Walentego.

Fotorelacja



CAŁA POLSKA


CZYTA DZIECIOM


   W środę, 23 stycznia 2008 roku w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się kolejne czytanie w ramach ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.
   Tym razem wiersze Juliana Tuwima czytał Bogumił Kawa - radny Rady Miejskiej. Zaproszone dzieci z klas I SP nr 1 w Bieczu z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły we wspólnym czytaniu wierszy, ponieważ wspaniale znały teksty na pamięć.

Fotorelacja



DZIEŃ BABCI

w bibliotece

   21 stycznia 2008 roku w naszej bibliotece obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu przedstawiły zaproszonym na imprezę babciom program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawcy klasy, pani Marii Wójcikiewicz.
   Wnuczęta dla swoich gości recytowały wiersze, śpiewały piosenki, zainscenizowały mini teatrzyk, a na końcu, po wręczeniu swoim babciom laurek, zaprosiły je na słodki poczęstunek.

Fotorelacja






opracowanie: dariusz nowak
© Copyright by MiGBP w Bieczu, 2003 - 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone